Home » Aktualności » Wycieczka uczniów kl. VIII do Urzędu Gminy w Ostrowie, 02.12.2019r.

Archiwum

Wycieczka uczniów kl. VIII do Urzędu Gminy w Ostrowie, 02.12.2019r.

2 grudnia, uczniowie klasy VIII uczestniczyli w wycieczce do Urzędu Gminy w Ostrowie, której celem było zapoznanie młodzieży z funkcjonowaniem i pracą urzędu. Pani sekretarz Agnieszka Sochacka przybliżyła uczniom zadania Pana wójta Grzegorza Ożoga i jego zastępcy. Opowiedziała o zasadach powoływania radnych i o roli jaką pełni Rada Gminy w Ostrowie. Uczniowie dowiedzieli się jakie sprawy można załatwić w urzędzie w poszczególnych referatach. Mieli także okazję zobaczyć jak pracuje wójt, jak wygląda jego gabinet oraz osobiście z nim porozmawiać. Wizyta ta była również doskonałą okazją, aby uczniowie kl.VIII wybierając dalszą edukację zwrócili uwagę jakie trzeba mieć wykształcenie, aby móc pracować w urzędzie. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat funkcjonowania Urzędu Gminy i pracy urzędników, za co bardzo dziękujemy panu wójtowi i pani sekretarz Agnieszce Sochackiej.