Home » Aktualności » Wigilia szkolna i Jasełka, 20.12.2019r.

Archiwum

Wigilia szkolna i Jasełka, 20.12.2019r.

Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością.
20 grudnia 2019r. cała społeczność szkolna przystąpiła do świętowania. Wspólnie z wychowawcami uczniowie spotkali się na łamaniu opłatkiem i składaniu życzeń. Jasełka przygotowane pod kierunkiem nauczycieli: B. Bobulskiej – Przysieckiej, A. Książek – Pięta i B. Zimierowicz wprowadziły zgromadzonych w nastrój świąt Bożego Narodzenia. „Tak przedziwne – Boże wielki – jest Twe narodzenie, ale wierzę, wierzę mocno, że niesiesz nam zbawienie”. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii wykonanej przez Martę Hamalę, ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa, w których próbowali pokazać co jest istotą tych świąt, walkę dobra ze złem, jakie toczy się o człowieka. Dopełnieniem wymownej świątecznej atmosfery były przepięknie zaśpiewane pastorałki i kolędy, które przypomniały o tym, że święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.