Home » Aktualności » Poznajemy nowe zawody – spotkanie z weterynarzem, 06.02.2020r.

Archiwum

Poznajemy nowe zawody – spotkanie z weterynarzem, 06.02.2020r.

Dnia 6 lutego odbyło się spotkanie z lekarzem weterynarii Izabelą Krakowską – Durda dla uczniów kl. I-III, w towarzystwie podopiecznej ze schroniska – terierki o imieniu Płotka. Piesek od razu skradł serca dzieci. Pani weterynarz opowiedziała jak należy dbać o zwierzęta domowe, szczególnie psy i zaprezentowała różne akcesoria do opieki nad nimi. Zwracała uwagę na odpowiednie żywienie piesków, zapobieganie chorobom m.in. poprzez szczepienia, właściwą pielęgnację, wizyty u weterynarza. Opowiadała z pasją i zaangażowaniem, które udzieliło się także dzieciom. Po zakończeniu spotkania dzieci nie chciały rozstać się z Płotką, którą podczas spotkania głaskały i trzymały na smyczy. Po tym spotkaniu wielu uczniów zapragnęło mieć swojego pupila, a pani Iza zachęciła żeby w takim przypadku rozważyć przygarnięcie pieska ze schroniska. W tan sposób pieski mogą zyskać nowy dom, a my prawdziwego przyjaciela, który będzie kochał nas bezwarunkową miłością.