Home » Aktualności » Powiatowe eliminacje V Turnieju Prozy i Poezji „Zawsze Wierni”, 27.02.2020r.

Archiwum

Powiatowe eliminacje V Turnieju Prozy i Poezji „Zawsze Wierni”, 27.02.2020r.

27 lutego w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach odbyły się powiatowe eliminacje V Turnieju Prozy i Poezji „Zawsze Wierni”. Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. VII Mikołaj Bachórz, który deklamował wiersz Andrzeja Słowaczyńskiego „Marsz obozowy”. W szkolnych eliminacjach brały udział: Natalia Kłusek z kl. VII i Justyna Jezuit z kl. VIII – uczniów do konkursu przygotowywała Beata Babiarz. Organizatorem konkursu był: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Stowarzyszenie Wychowawców Oddział w Sędziszowie Młp. oraz Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach. Patronat honorowy objął Podkarpacki Kurator Oświaty i NSZZ „Solidarność” regionu rzeszowskiego, natomiast medialny TVP3 Rzeszów i Polskie Radio Rzeszów oraz Telewizja Sędziszów Młp. Ponadto V edycja Turnieju została objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Konkurs stanowił hołd dla wszystkich wiernych ideom wolności, honoru, życiu zgodnym z najwyższymi wartościami umiłowania Ojczyzny. Młodemu pokoleniu została przybliżona sylwetka bohatera z naszego regionu Ludwika Marszałka ps „Zbroja” – bohatera II wojny oraz żołnierza niezłomnego. Jego przesłanie do młodych to słowa, którymi kierował się w życiu: „Módl się i pracuj, bądź dobrym Polakiem”.