Home » Aktualności » „Zdrowe ciało mam, bo o nie dbam” 07.04.2020r.

Archiwum

„Zdrowe ciało mam, bo o nie dbam” 07.04.2020r.

Na zdrowie – Jan Kochanowski
„Szlachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz…”
O tym jak cenne jest nasze zdrowie od wieków filozofowie, naukowcy i poeci nam uświadamiają. Sami niejednokrotnie możemy się przekonać o tym, kiedy zachorujemy. Światowy Dzień Zdrowia przypada 7 kwietnia i obchodzimy go od 1950 roku. Światowa Organizacja Zdrowia zwraca uwagę na najbardziej zaniedbane problemy społeczeństw na całym świecie. W tym roku przyszło nam obchodzić ten dzień w bardzo trudnym dla nas momencie – pandemii koronawirusa. Tegoroczne hasło brzmi „Wspieramy pielęgniarki i położne”, umiejmy docenić i być im wdzięczni za ich ciężką pracę i poświęcenie.
Uczniowie klasy II w ramach zajęć z edukacji przyrodniczej poznawali jak działa ciało człowieka i co należy robić, żeby utrzymać je w dobrej kondycji. Dzieci wykonały plakaty promujące zdrowy styl życia ph „Zdrowe ciało mam, bo o nie dbam” oraz przygotowały zdrowe, wesołe i kolorowe kanapki. O czym możemy się przekonać oglądając ich prace w czasie zdalnej nauki.