Home » Aktualności » Dzień ziemi ph „Działania na rzecz klimatu”, 22 kwietnia

Archiwum

Dzień ziemi ph „Działania na rzecz klimatu”, 22 kwietnia

Międzynarodowy Dzień Ziemi to szereg akcji prowadzonych na całym świecie, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Musimy współpracować w celu ochrony zagrożonych gatunków: pszczół, raf koralowych, słoni, żyraf, owadów, wielorybów i innych. Dobrą wiadomością jest to, że tempo wymierania wciąż może zostać spowolnione, a wiele z naszych ginących i zagrożonych gatunków może zostać ochronionych, jeśli będziemy pracować razem.
Uczniowie w ramach koła ekologiczno- przyrodniczego zapoznali się z historią i tradycją obchodów Dnia Ziemi w Polsce i na świecie, które w tym roku przebiega pod hasłem „Działanie na rzecz klimatu”. Wyszukiwali na stronach internetowych informacji i ciekawostek związanych z zagrożeniami ekologicznymi naszej planety i skutkami niepożądanych zmian w środowisku. Z kolei uczniowie kl. II przypomnieli sobie w jaki sposób możemy i powinniśmy dbać o naszą planetę. Poznali ważne słowo -recykling i sami wykorzystali surowce wtórne do stworzenia prac technicznych, a nawet gier. Uczniowie kl. III wykonali przepiękne makiety ph „Chrońmy lasy – płuca ziemi”. Nie zapominajmy, że o naszą planetę powinniśmy dbać nie tylko 22 kwietnia.