Home » Aktualności » 19 czerwca 2020r. miesięcznica

Archiwum

19 czerwca 2020r. miesięcznica

19 czerwca 2020r. w ostatnim miesiącu nauki odbyłby się także nasz ostatni apel, wspólne spotkanie przy tablicy pamiątkowej Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Pamiętajmy, że Nasz Patron był, „Człowiekiem niezłomnej nadziei”

Na społeczny wymiar nadziei ks. Popiełuszko zwrócił uwagę w jednej z homilii, w której poruszył problematykę wychowania młodego pokolenia. Apelował o  to, aby nie zagubić nadziei. Mówił: „W  niedalekim zamku car kiedyś krzyczał: »Porzućcie Polacy nadzieję, zamknijcie usta«. Nie zamknęli. Drogo za to płacili, ale nie zamknęli ust swoich i dlatego dzisiaj jesteśmy im wdzięczni, bo to oni przekazali nam ducha narodowego. Jesteśmy spadkobiercami tych, którzy ust swoich nie zamknęli, gdy chodziło o ważne sprawy narodu. Dlatego i my zamykać ust nie możemy, gdy idzie o  wychowanie młodego pokolenia, które w  niedalekiej przyszłości na swoich barkach poniesie losy domu ojczystego. A wy, drodzy młodzi przyjaciele, musicie mieć w sobie coś z orłów. […]. Musicie ducha hartować i wznosić wysoko, aby móc jak orły przelatywać ponad wszelkim innym ptactwem, w  przyszłość naszej Ojczyzny. Tylko będąc jak orły, potraficie przebić się przez wszystkie dziejowe przełomy, wichry i burze, nie dając się spętać żadną niewolą. Pamiętajcie. Orły to wolne ptaki, bo szybują wysoko, a nie pełzają po ziemi”.

Warto pamiętać te słowa ks. Jerzego i nimi kierować się w życiu.