Home » Aktualności » Czytam z klasą… 2019/2020

Archiwum

Czytam z klasą… 2019/2020

W roku szkolnym 2019/2020 w klasach I-III był realizowany Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Czytam z Klasą lekturki spod chmurki” w formie innowacji pedagogicznej. Projekt składał się z trzech modułów:

I MODUŁ – FIKUŚNE LEKTURKI SPOD CHMURKI

II MODUŁ – ZWIERZĘCE LEKTURKI SPOD CHMURKI

III MODUŁ – POLSKIE LEKTURKI SPOD CHMURKI

W każdym module wychowawcy wraz z uczniami wybierali jedną spośród czterech zaproponowanych lektur, do której wykonywali co najmniej cztery zadania. Lektury były czytane przez nauczyciela, samodzielnie przez uczniów, a także przez zaproszonych gości.  

Z powodu zawieszenia zajęć w szkole trzeci moduł realizowany był w formie zdalnej. Dzieci wykonywały rysunki, plakaty na temat autorów, sylwety postaci, przebrania bajkowe, elementy scenografii i recytowały wiersze w formie teatru jednego aktora. Serdecznie dziękujemy uczniom za zaangażowanie oraz Rodzicom za wszelką pomoc w realizacji projektu.