Home » Aktualności » X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”

Archiwum

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zainaugurowała dziesiątą – jubileuszową edycję konkursu plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi” , kierowanego do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich.

Celem konkursu było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczna edycja przebiegła pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz” i zwracała uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom i chorobom zawodowym rolników, związanych z obecnością zwierząt w gospodarstwach rolnych.

Aby przystąpić do Konkursu należało wykonać pracę plastyczną w formacie A3, w dowolnej technice na temat zapobiegania wypadkom i chorobom związanym z obecnością zwierząt w gospodarstwie rolnym.

Po omówieniu zasad bezpiecznego zachowania wobec zwierząt z klasy „0” pod kierunkiem wychowawczyni prace wykonali: Gabriela Fryz, Hubert Jemioło, Magdalena Kłusek, Faustyna Orzech, Kamila Szerszeń, Igor Szpara, Julia Tokarz, Zuzanna Wiącek, Nadia Wrona

z klasy I: Szymon Przetacznik, Grzegorz Strzałka, Filip Jędrysek, Bartosz Jezuit

z klasy II: Karolina Dęborowska, Eliza Szerszeń, Andrzej Tokarz

z klasy III: Martyna Golonka, Oliwia Różańska, Anna Mosior.

Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody.