Home » Aktualności » Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Dzwonek!
Rok szkolny się zaczyna,
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem…..

1 września 2020 roku uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8:00 uroczysta Msza święta, którą celebrował ks. proboszcz Stanisław Kurcap. W tym roku inauguracja nowego roku szkolnego ze względu na pandemię była inna niż w ubiegłych latach. W uroczystej Mszy św. uczestniczył Wójt Gminy – Grzegorz Ożóg, sołtys Andrzej Budzik, rodzice przedszkolaków i pierwszaków, nauczyciele oraz uczniowie. W homilii skierowanej do uczniów ks. Stanisław odniósł się do zdalnego nauczania, które pokazało, że dużo wiadomości można znaleźć w sieci, przeczytać w książkach, jednakże nie da się prawidłowo rozwijać relacji rówieśniczych na odległość za pomocą komputera. Powinniśmy wyciągnąć wnioski z tamtego okresu i docenić możliwość nauki w sposób stacjonarny. Z kolei dyrektor zespołu – Andrzej Ziajor witając wszystkich po wakacyjnym wypoczynku i po półrocznej nieobecności w szkole, wyraził nadzieję, że będziemy mogli wszyscy stacjonarnie pracować i uczyć się. Zwracając się do uczniów – dyrektor podkreślił, że „każdy z Was u progu nowego roku szkolnego robi sobie zapewne postanowienia, ma swoje plany, marzenia, które chciałby w tym roku zrealizować. W realizacji tych planów, w rozwoju talentów będą Wam pomagać nauczyciele. Wspólnie z nimi popłyniecie nurtami rzeki, jaką jest wiedza i rozwijanie umiejętności. Rzeka ta poprowadzi Was do morza dorosłości. Kapitanami Waszych statków będą wasi wychowawcy. To oni pokierują Wami i wraz z innymi nauczycielami wesprą w każdym dniu nauki szkolnej. Ale niezbędna jest też do tego pomoc rodziców – współtwórców placówki, blisko z nią współpracujących. Szkoła to nie tylko lekcje, ale także różne inne formy działań, dzięki którym uczniowie mogą uczyć się współpracy, zaangażowania, aktywności, wrażliwości na potrzeby innych ludzi. Bardzo istotnym elementem pracy z dziećmi, zarówno w domu rodzinnym, jak też w przedszkolu i w szkole, jest kształtowanie postaw dzieci oraz wychowanie do wartości. Chcemy i dokładamy wszelkich starań, aby nasza placówka wychowywała do wartości”.

1 września to również dzień kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. 81 lat temu rozpoczęta wojna przez Hitlera pochłonęła miliony ludzkich istnień. Zginęło wielu naszych rodaków, którzy walczyli w obronie Ojczyzny. Nigdy nie wolno nam zapominać o tej dacie i o tych strasznych wydarzeniach, a szczególnie nie wolno nam zapomnieć o tych wszystkich bohaterach, którzy poświęcili swoje życie w obronie wolności i niepodległości naszej ukochanej Ojczyzny

Na koniec dyrektor życzył uczniom, aby każdy nowy dzień nauki rozpoczynali z zapałem, zdobywali jak najlepsze oceny, praca przynosiła radość i satysfakcję, aby ten nowy rok szkolny był dla Wszystkich owocny i aby upłynął nam w atmosferze życzliwości i wzajemnego szacunku i żebyśmy wszyscy byli zdrowi.