Home » Aktualności » Apel związany z 81 rocznicą napaści armii niemieckiej i armii sowieckiej na Polskę, 17.09.2020r.

Archiwum

Apel związany z 81 rocznicą napaści armii niemieckiej i armii sowieckiej na Polskę, 17.09.2020r.

17 września, w uroczystym apelu uczciliśmy poległych, którzy walczyli z okupantem niemieckim i sowieckim w czasie II wojny światowej. Ze względu na trudny czas epidemii nie mogliśmy tak jak co roku zebrać się w miejscu zbrodni hitlerowskiej w Pustkowie i tam oddać hołd i pomodlić się za pomordowanych. Dlatego uczniowie pod kierunkiem nauczycieli:. B. Babiarz, B. Bobulskiej – Przysieckiej i N. Myszkowskiej przygotowali montaż słowno – muzyczny, przywołujący tragiczne wydarzenia tamtego września sprzed 81 lat i przedstawili go w szkole dla całej społeczności szkolnej. Pamięć tych, co oddali życie za ojczyznę jest nakazem wdzięczności, bo może  przez ich ofiarę i życie, my żyjemy. Słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego, niech zapadną głęboko w nasze serca.

Wiele jeszcze zostało do zrobienia. I długa droga przed człowiekiem. Ale jedno wydaje się pewne. Niezależnie od wszystkiego, na wskroś i wbrew, głosy ofiar nie zamilkną i ziemia ich krzyku nie ukryje. Delegacja uczniów udała się na Górę Śmierci, gdzie zapalono symboliczny znicz i złożono wiązankę kwiatów.