Home » Aktualności » Powiatowy Konkurs Historyczny – „Bo dla nich ważna była Polska. Wojna polsko – bolszewicka 1919 – 1921 w obronie granic i niepodległości” IX – X 2020

Archiwum

Powiatowy Konkurs Historyczny – „Bo dla nich ważna była Polska. Wojna polsko – bolszewicka 1919 – 1921 w obronie granic i niepodległości” IX – X 2020

W roku świętowania 100. rocznicy bitwy warszawskiej został zorganizowany Powiatowy Konkurs Historyczny „Bo dla nich ważna była Polska. Wojna polsko – bolszewicka 1919 – 1921 w obronie granic i niepodległości”. Celem konkursu było przybliżenie i utrwalenie wśród młodzieży wiedzy o dziejach Polski, pogłębianie wiedzy o wojnie polsko – bolszewickiej 1919 – 1920, rozwijanie pasji historycznych i artystycznych, a także wychowanie do wartości, co wpisuje się do realizacji jednego z kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2020/2021. Uczniów do konkursu przygotowywała Beata Babiarz. Konkurs był organizowany w dwóch kategoriach wiekowych
i tematycznych:

Klas IV – VI – dla których zadaniem było zrobienie plakatu nawiązującego do hasła – Bo dla nich ważna była Polska.

Klas VII – VIII – dla których zadaniem było rozwiązanie testu wiedzy dotyczącego w/w tematu.

W kategorii pierwszej prace przygotowali:

Szymon Walczyk– kl. VI – zajął III miejsce

Paulina Gotkowska – kl. VI

Zuzanna Warunek– kl. V

W drugiej kategorii udział brały:

Monika Pękala – kl. VIII

Natalia Kłusek – kl. VIII

Natalia Kłusek zastała zakwalifikowana do etapu finałowego, który odbył się 15 października w PCKE w Ropczycach. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorem konkursu był Powiat Ropczycko – Sędziszowski/Wydział Edukacji, Kultury i Sportu. Patronat honorowy nad konkursem objęła Podkarpacki Kurator Oświaty – Małgorzata Rauch, a także Instytut Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Warto nadmienić, że w/w konkurs był organizowany w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości – „Niepodległa”.