Home » Aktualności » Konkursy towarzyszące X Rocznicy nadania Szkole imienia Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki

W związku z przypadającą w tym roku dziesiątą rocznicą nadania imienia szkole Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki został przeprowadzony gminny konkurs plastyczny poświęcony postaci błogosławionego. Zadaniem uczniów było wyrażenie w formie artystycznej Jego myśli oraz przesłania. Konkurs podzielony został na 3 grupy wiekowe.

Grupa I – kl. 0 – III Ksiądz Jerzy Popiełuszko w oczach dzieci”

Grupa II kl. IV – VI : „Ks. Jerzy Popiełuszko – człowiek Prawdy, który zło dobrem zwyciężał”

Grupa III: kl. VII – VIII „Zachować godność człowieka to pozostać wewnętrznie wolnym, nawet przy zewnętrznym zniewoleniu”.

Prawdziwa wiedza, prawdziwa mądrość, prawdziwa kultura nie znosi łańcuchów. Umysłu ludzkiego nie da się skrępować”.

Solidarność to jedność serc, umysłów i rąk zakorzenionych w ideałach, które są zdolne przemieniać świat na lepsze”. W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych: w Kozodrzy, Ociece, Ostrowie, Woli Ocieckiej i Skrzyszowie.

Laureatami w kategorii I zostali:

RADOSŁAW KOŚNIOWSKI – SP WOLA OCIECKA KL. I – I miejsce

KAMILA WALCZYK – SP SKRZYSZÓW KL. III – II miejsce

FAUSTYNA ORZECH – SP SKRZYSZÓW KL.I – III miejsce

ANTONI BUREK – SP OCIEKA KL. II – wyróżnienie

Laureatami w kategorii II zostali:

TOMASZ NĘDZA – SP WOLA OCIECKA KL. IV – I miejsce

WIKTORIA BŁĄDEK – SP KOZODRZA KL. VI – II miejsce

NIKOLA PLEZIA– SP OSTRÓW KL. VI – III miejsce

DAWID KNYCH – SP SKRZYSZÓW KL. IV – wyróżnienie

Laureatami w kategorii III zostali:

MAGDALENA DRZAŁ – SP SKRZYSZÓW KL. VIII – I miejsce

ALAN BETLEJ – SP KOZODRZA KL. VIII – II miejsce

NADIA BETLEJ SP KOZODRZA KL. VII – III miejsce

NATALIA JEZUIT SP SKRZYSZÓW KL. VII – wyróżnienie

Ponadto dla uczniów kl. V – VIII naszej szkoły został przeprowadzony szkolny konkurs wiedzy o życiu i działalności bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Laureatami szkolnego konkursu wiedzy zostali:

ZUZANNA OCHAB – I miejsce

KACPER DĄBROWSKI – II miejsce

PATRYCJA GOLONKA – III miejsce

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.