Home » Aktualności » Dzień Babci i Dziadzia w przedszkolu i kl. „0”.

Archiwum

Dzień Babci i Dziadzia w przedszkolu i kl. „0”.

“Kocham Was za to ogromnie
Że zawsze jesteście koło mnie,
wtedy gdy Was potrzebuję,
Babciu i Dziadku – dziękuję!”

 

„Kocham Babcię, Kocham Dziadzia” pod takim hasłem w dniu 21 stycznia 2021 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Skrzyszowie odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadzia. Ukochani – Babcia i Dziadziu pomogą w trudnych chwilach, na wiele pozwolą i wszystko wybaczą! Dzieci o tym doskonale wiedzą. Kto zresztą nie kocha tak wyrozumiałych i cierpliwych osób jak Babcia i Dziadziu!

Babcia i Dziadziu to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu- w dniu Ich święta- przedszkolaki i dzieci z zerówki pod kierunkiem swoich pań (Doroty Wrony, Magdaleny Marchut- przedszkole, Barbary Budzik i Iwony Szybały- kl. 0 ) przygotowały okolicznościowy występ. Dzieci niecierpliwie czekały na ten wyjątkowy moment przez cały styczeń. Dzielnie uczyły się piosenek, wierszyków i tańca. I choć łatwo nie było, bo przecież są najmłodszymi „aktorami”, którzy dopiero zaczynają swoją „sceniczną przygodę”,  a ponadto niektórzy po drodze mieli ferie zimowe, to jednak odważnie stanęły na wysokości dzisiejszego zadania. Dzieci z przedszkola wystylizowane na Śnieżynki zaprezentowały inscenizację „Choinka dla Babci i Dziadzia”, wierszyki, piosenki oraz improwizację ruchową piosenki „Pa, ram, pam, pam” . Maluszki zaprezentowały piękny występ, który okazał się najlepszym prezentem dla najbliższych osób.

Dzieci  z kl. 0 przygotowały swoim najukochańszym babuniom i dziadziom bogaty program artystyczny.   Były to teksty wierszy z czułymi wyrazami  uznania i podziękowań za bezgraniczną miłość, troskę  i opiekę. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Wnuczęta włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek poprzez piosenki dedykowane dziadkom. Klasa „0” zaprezentowała także przedstawienie „W słodkim królestwie Babci i Dziadzia”, w którym pokazała, że to wnuczęta są tymi „słodziakami”, które najbardziej osładzają życie dziadków. Dla dziadków zatańczyła wesoły taniec kowbojski, w którym oglądaliśmy kowbojki, kowboje, koniki, a nawet krowę. Dzieci własnoręcznie przygotowały ponadto drobne prezenciki . Mamy nadzieję, że wielkie zaangażowanie naszych małych „milusińskich” zostanie docenione.  Było cudnie, tak bardzo się staraliśmy!

Serdecznie zapraszamy więc kochanych Dziadków do oglądania relacji online z przedstawienia i życzymy dużo zdrowia.

Dziękujemy p. Arkadiuszowi Kotowskiemu za nagranie filmu i pani Libuszy Wierzchanowskiej- Fic za fotorelację z uroczystości, a rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów dla dzieci.

https://photos.google.com/share/AF1QipNWeciXsIY693tWUXIICENcIixROR0oCePnMIvFkEJR7jjzlGqndWy_u0wAuqy6lA?fbclid=IwAR3fkuFJBrd7yoLFYRRD9fp4e5BHLf-EW5_pJQl0-0Uf20eY6m1M7yIALjg&key=el9SYU9kZFVwMDNBZ2hxOUtKUlo5Y1VEQi1heTB3