Home » Aktualności » Zerówka ze Skrzyszowa tryumfuje w ogólnopolskim konkursie kolęd, 01.2021r.

Archiwum

Zerówka ze Skrzyszowa tryumfuje w ogólnopolskim konkursie kolęd, 01.2021r.

Samorządowe Przedszkole nr 36 im. Krakowskiego Żaczka w Krakowie było organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu kolęd, pastorałek i piosenek zimowych – Betlejem 2021 -. Zaprosiło do udziału w VII edycji konkursu placówki naszego kraju.

Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji wspólnego śpiewania kolęd, pastorałek i piosenek zimowych, a także ich popularyzacja oraz propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci, ukazanie kreatywności artystycznej dzieci. Konkurs adresowany był do dzieci 5 i 6 letnich. Obejmował występy grupowe. Konkurs wyzwolił w naszej grupie przedszkolnej wiele aktywności i chętnie odpowiedzieliśmy na zadanie konkursowe. Z klasy „0” Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Skrzyszowie kwintet w składzie: Amelia Cieśla, Emma Fryz, Filip Kędzior, Patrycja Knych, Aleksandra Majka przygotował do konkursu kolędę i pastorałkę pod kierunkiem Barbary Budzik w dwóch różnych aranżacjach. Nagrany występ z prezentacją utworów oceniało profesjonalne jury muzyków powołane przez organizatora. Jury oceniało poziom artystyczny występu, dobór repertuaru, dostosowanie repertuaru do wieku i możliwości dzieci oraz pomysłowość i atrakcyjność wykonanego utworu. Nadesłano aż 30 prezentacji muzycznych z przedszkoli z całej Polski. Byliśmy bezkonkurencyjni i uzyskaliśmy najwyższą liczbę punktów plasując się na pierwszej pozycji. Jesteśmy niezmiernie dumni z najwyższej lokaty w ogólnopolskim konkursie. Nagrodzonym dzieciom życzymy wykorzystywania w życiu własnego potencjału, dalszych sukcesów muzycznych i radości z obcowania z muzyką. Brawo! Serdeczne podziękowanie, gratulacje i słowa uznania dla wychowawczyni zerówki Barbary Budzik.