Home » Aktualności » Miesięcznica z ks. Jerzym, 19.02.2021r.

Archiwum

Miesięcznica z ks. Jerzym, 19.02.2021r.

Zapewne większość z nas już wie, że ks. Jerzy jest niesamowitym wzorem do naśladowania. Rozumiemy, że wartości którym był wierny są nam szczególnie potrzebne w dzisiejszym świecie. Jego pokora, odwaga i miłość mogą niejednego z nas zmienić i spowodować, że nasze życie wróci na właściwe tory. Kolejny 19 dzień tym razem miesiąca lutego, nasze myśli wędrują ku osobie ks. Jerzego. Tak się składa, że wspominając w tym miesiącu Jego drogę zauważamy, że właśnie rozpoczął się okres Wielkiego Postu. Jak ważny jest dla każdego chrześcijanina ten czas i jak duże ma znaczenie w życiu ludzi wierzących mówił ks. Jerzy: „Wielki Post jest przede wszystkim przygotowaniem na uroczyste spotkanie z Chrystusem zmartwychwstałym. Każde przygotowanie zawiera w sobie pojęcie jakiejś pracy, wewnętrznego wzbogacenia się, przebudowania siebie samego. Post jest więc pracą nad samym sobą. Postem nie jest odmawianie sobie pokarmu czy określonej przyjemności, lecz intencja i cel, jakie umartwieniem pragniemy osiągnąć. Poprzez post ukazujemy, że duch panuje nad ciałem i że nie chcemy być niewolnikami samych siebie”.

Czy spróbujesz podjąć taką pracę? Czy znajdziesz czas? Czy uwierzysz?