Home » Aktualności » Ogólnopolski Konkurs ,,Każdy może śpiewać”, 02.2021

Archiwum

Ogólnopolski Konkurs ,,Każdy może śpiewać”, 02.2021

W lutym dzieci z klasy ,,O”: Emma Fryz, Mieszko Orzech, Wiktor Jezuit, Adrian Kuraś i Igor Kamiński wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie piosenki ze wspomaganiem pod hasłem ,,Każdy może śpiewać” zorganizowanym przez Niepubliczne Integracyjne Przedszkole Gucio w Toruniu. Konkurs zaadresowany był do dzieci z przedszkoli i klas I – III z trudnościami w mowie i komunikacji. Celem konkursu było wzmacnianie samooceny dziecka, propagowanie alternatywnego wspomagania mowy, rozbudzanie i kształtowanie wyobraźni muzycznej dziecka, rozwijanie kreatywności nauczycieli. Dzieci wraz z nauczycielem prowadzącym Barbarą Budzik zaprezentowały piosenkę pod tytułem ,,Morskie plotki” w zwolnionym tempie, wspomaganą tekstem i obrazkami. Dzieci ćwiczyły w ten sposób aparat mowy, artykulację, słuch muzyczny i pamięć bawiąc się przy okazji w piratów.