Home » Aktualności » Przedszkole i zerówka przeżywają przygody „Pinokia”, 05.03.2021r.

Archiwum

Przedszkole i zerówka przeżywają przygody „Pinokia”, 05.03.2021r.

Dnia 5 marca dzieci z przedszkola i kl. „0” oglądnęli teatrzyk „Pinokio” w wykonaniu teatru o tej samej nazwie.

Była to bajka o chłopcu zrobionym z drewna przez rzeźbiarza, który wychował go jak swojego syna. Dżepetto nazwał kukiełkę Pinokio i chciał wysłać do szkoły, ale ten wcale nie garnął się do nauki. Mówiąc nieprawdę skazał ojca na areszt, a siebie na samotność.
Mały Pinokio przeżył wiele przygód, które nauczyły go, co w życiu jest najważniejsze. Dzieci razem z Pinokiem przeżywały jego zaskakujące przygody wynikające często z samowoli i łatwowierności. Losy głównego bohatera uczą, że jedynie uczciwą pracą możemy się wzbogacić. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom, a szczególnie komiczne elementy. Było też idealnym pretekstem do dyskusji o wyjątkowej roli ojca, o rodzicielskim posłuszeństwie i dobrym wychowaniu.