Home » Aktualności » Ogólnopolski Konkurs pt. ,,Let’s sing and dance and…” 03.2021r.

Archiwum

Ogólnopolski Konkurs pt. ,,Let’s sing and dance and…” 03.2021r.

W marcu uczniowie z klasy ,,0” pod kierunkiem wychowawczyni Barbary Budzik zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne w Ogólnopolskim Konkursie pt. ,,Let’s sing and dance and…” organizowanym przez Publiczne Przedszkole im. Wandy Chotomskiej w Kozodrzy. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: śpiew piosenki w języku angielskim z elementami choreografii oraz w kategorii plastycznej (plakat związany z wybranym tematem np. family, toys). Celami konkursu było rozbudzanie twórczej inwencji dziecka i kreatywności, rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci, edukacja językowa oraz poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych.

W kategorii śpiew uczennica Amelia Cieśla zaprezentowała piosenkę w języku angielskim pt. ,,Hello, hello” zajmując II miejsce w ogólnopolskim konkursie.

W drugiej kategorii plastycznej z kolei swoje umiejętności plastyczne pokazali chłopcy: Mieszko Fic, Igor Kamiński, Wiktor Jezuit, Mieszko Orzech oraz Oliwier Niedzielski tworząc plakat przedstawiający tęczę i jej barwy oraz zapisując nazwy kolorów w języku angielskim. Dzieci otrzymały nagrody i dyplomy.

Duże podziękowania dla dzieci, które wzięły udział w konkursie oraz szczególne gratulacje dla Amelii Cieśla.