Home » Aktualności » Ogólnopolski Konkurs Teatralny.,,Przedszkolaki wiersze znają i je przedstawiają…” 03.2021r.

Archiwum

Ogólnopolski Konkurs Teatralny.,,Przedszkolaki wiersze znają i je przedstawiają…” 03.2021r.

,,Przedszkolaki wiersze znają i je przedstawiają…” – to hasło Ogólnopolskiego Konkursu Teatralnego, w którym brali ostatnio udział mali aktorzy z klasy ,,O”. Celem konkursu było: rozwijanie ekspresji artystycznej, inteligencji emocjonalnej oraz prezentacja umiejętności artystycznych. Zadaniem dzieci w konkursie było przedstawienie w formie teatrzyku dowolnego wiersza polskiego autora literatury dziecięcej. Grupa aktorów z klasy ,,0”: Aleksandra Majka, Patrycja Knych, Amelia Cieśla oraz Filip Kurcz pod okiem pani Barbary Budzik zaprezentowali utwór Jana Brzechwy ,,Żuraw i czapla”. Dzieci w wiosennej scenerii, wśród nagrania naturalnych odgłosów przyrody, pięknie wystylizowane przy pomocy rodziców, dbając o kulturę żywego słowa zaprezentowały humorystyczny utwór nagradzany brawami widzów- kolegów i koleżanek z grupy. Za udział w konkursie otrzymują pamiątkowe dyplomy.