Home » Galerie zdjęć » Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 i pożegnanie uczniów kl. VIII, 25.06.2021r.

Archiwum

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 i pożegnanie uczniów kl. VIII, 25.06.2021r.

25 czerwca 2021r. to dzień na który czekali wszyscy uczniowie – koniec roku szkolnego. Ostatni dzień roku szkolnego uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi Zespołu Szkolno – Przedszkolnego rozpoczęli od uroczystej mszy św. celebrowanej przez ks. Stanisława Kurcapa. Następnie wszystkich przywitał dyrektor Andrzej Ziajor, który to podsumował rok szkolny 2020/2021, wręczył wyróżnienia, dyplomy, nagrody, złożył gratulacje. Podkreślił, że ten rok jest wyjątkowy ze względu na fakt, że większość czasu lekcje odbywały się w formie zdalnej. Wszyscy przez tak długi czas musieliśmy zdobywać nowe wiadomości i nabywać umiejętności na odległość, co nie było łatwe.

Dzień wcześniej 24 czerwca uroczyście pożegnani zostali uczniowie kl. VIII. Zwracając się do absolwentów dyrektor Andrzej Ziajor mówił: że „teraz zamyka się w Waszym życiu pewien etap. Przed Wami nowe wyzwania, jednakże nie zapominajcie, że to w tej szkole zdobywaliście wiedzę i to tu kształtowaliście swoją osobowość, swój charakter. Szukając wzorów do naśladowania nie zapominajcie o patronie szkoły bł. ks. Jerzym Popiełuszce z nim na pewno będzie Wam łatwiej realizować wszystkie plany, podejmować wyzwania oraz stawiać czoła trudnościom”. Ks. Jerzy mówił: „Jesteśmy spadkobiercami tych, którzy ust swoich nie zamknęli gdy chodziło o ważne sprawy narodu. Dlatego i my zamykać ust nie możemy, gdy idzie o wychowanie młodego pokolenia, które w niedalekiej przyszłości na swoich barkach poniesie losy domu ojczystego”. To od Was młodzi będzie zależało w przyszłości jaką ta nasza ojczyzna będzie.

Następnie słów kilka do swoich wychowanków skierowała Lidia Szymanek. „Na zakończenie ósmoklasiści wybraliście słowa Jana Pawła II; „Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć”, jako hasło przewodnie. Nawiązując do tych słów Jana Pawła II trzeba stwierdzić że ciekawość świata, którą mają w sobie uczniowie odpowiednio pokierowana i odpowiednio pokazana jest wystarczającą zachętą do tego, żeby się uczyć”. Wielki człowiek, człowiek wolności Kardynał Stefan Wyszyński powiedział kiedyś tak:”Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy przezwyciężyć w sobie niechęci, ile zdołaliśmy przełamać ludzkiej złości i gniewu. Tyle wart jest nasz rok ,ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy zapłacić dobrem za wyrządzane nam zło”.W swoim życiu kierujcie się tym przesłaniem.

Na koniec uczniowie kl. VII wraz w wychowawcą Marzeną Sokoławską – Andreasik
w sposób humorystyczny pożegnali swoich starszych kolegów. Zaprezentowali im zawody, w których w przyszłości mogą pracować i realizować swoje pasje.

Życząc wszystkim przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku dyrektor Andrzej Ziajor na koniec jeszcze raz odniósł się do nauczania ks. Jerzego. Mówił musimy pamiętać, że: „Tylko wspólna i zgodna współpraca rodziców, wychowawców, Kościoła i całej młodzieży może przeciwstawić się wszystkiemu, co ogranicza wielkość człowieka i niszczy wartości wyrosłe z ofiary pokoleń Polaków, którzy płacili wysoką cenę za przetrwanie ducha narodu.”

Wszystkim uczniom życzymy słonecznych, beztroskich, niezapomnianych chwil podczas tych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.