Home » Aktualności » Audycje muzyczne prowadzone przez muzyków z Filharmonią Rzeszowską

Archiwum

Audycje muzyczne prowadzone przez muzyków z Filharmonią Rzeszowską

14 września 2021r. rozpoczęły się w naszej szkole cykliczne comiesięczne audycje muzyczne dla dzieci z przedszkola, oddziału przedszkolnego oraz kl. I- VIII, prowadzone przez muzyków z Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

W tym miesiącu uczniowie dowiedzieli się przy jakiej muzyce bawiono się na dworach włoskich, francuskich czy angielskich, a także podjęli próbę zatańczenia francuskiego menueta. Tak więc wrzesień zaczynamy tanecznym krokiem od „Barokowych tańców dworskich”.

Na każdy miesiąc roku szkolnego dobrany został odpowiedni repertuar:

– w październiku „Było cymbalistów wielu”,

– w listopadzie „Melodia polskiego oręża”,

w styczniu „Muzyka rozrywkowa międzywojennej Polski”,

w lutym „Opera, operetka, musical”

w marcu „Znów przyszła wiosna”,

w kwietniu „Najpiękniejsze walce świata”,

w maju „Muzyczna podróż po najpiękniejszych polskich miastach”,

w czerwcu „Polskie festiwale muzyczne”.

I tak już kolejny rok została rozpoczęta nasza szkolna przygoda z muzyką, która będzie nam towarzyszyć, aż do czerwca.