Home » Aktualności » „Bezpieczna droga do i ze szkoły. Cyberprzestępczość”, 16.09.2021

Archiwum

„Bezpieczna droga do i ze szkoły. Cyberprzestępczość”, 16.09.2021

Dnia 16 września odbyło się spotkanie z dzielnicowymi asp. Lesławem Gomułą i mł. asp. Pawłem Kozubem z KPP w Ropczycach, na temat „bezpieczna droga do i ze szkoły oraz przestępczość w sieci”.

Asp. Lesław Gomuła przybliżył uczniom najważniejsze zasady, jakimi powinni kierować się poruszając się po drodze, na co szczególnie zwracać uwagę. W prelekcji brały udział przedszkolaki oraz uczniowie kl. I – VIII. Ponadto uczniowie klasy IV – VIII zostali poinformowani o zasadach korzystania z internetu, szczególnie nt pobierania filmów, muzyki, aby nie być pociągniętym do odpowiedzialności za ściąganie nielegalnych plików i ich udostępnianie. Policjant zwrócił także uwagę na to, aby uczniowie nawiązując znajomości w sieci pamiętali o tym, że nie wszyscy mają wobec nich uczciwe zamiary i nie podawali swoich danych.