Home » Aktualności » „Myślę, więc nie śmiecę”, 20.09.2021r.

Archiwum

„Myślę, więc nie śmiecę”, 20.09.2021r.

Dnia 20 września uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem M. Ziobrowskiej przygotowali krótki apel poświęcony sprzątaniu świata. Tegoroczna 28 akcja przebiegała pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. W ostatnich latach plastikowe  opakowania zdominowały nasze życie i otoczenie. Plastik jest wszędzie: w wodzie, którą spożywamy, w powietrzu którym oddychamy a także w naszych ciałach. Plastikowe odpady stały się jednym z problemów cywilizacyjnych, aby z nim walczyć wystarczy zacząć od siebie, zmieniając swoje nawyki i przyzwyczajenia. Mając na uwadze tegoroczne hasło szczególnie zachęcamy, aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych tworzyw sztucznych. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które w perspektywie czasu wielokrotnie powtarzane stają się wielkie.

Oto kilka prostych sposobów mających wpływ na ograniczenie plastiku i  tworzyw sztucznych:

– foliową reklamówkę na zakupy zastąp materiałową torbą,

– zakupione warzywa i owoce zapakuj do siatki wielokrotnego użytku lub samodzielnie uszytego woreczka np. ze starej firanki,

– kupując jedzenie na wynos możesz poprosić o zapakowanie do własnego pojemnika na żywność,

– kanapkę możesz zapakować w specjalną serwetkę śniadaniową,

– zrezygnuj z używania plastikowych sztućców i słomek.

Postępując w ten sposób przyczynimy się do ograniczenia wytwarzanych odpadów oraz do poprawy czystości naszego otoczenia.

Ze względu na niesprzyjająca pogodę dopiero 4 października mogliśmy, jak co roku wziąć aktywny udział w sprzątaniu. Musimy pamiętać, że to MY jesteśmy odpowiedzialni za los swojego otoczenia.