Home » Aktualności » Wyjazd do kina na film „Czarny Młyn”, 07.10.2021r.

Archiwum

Wyjazd do kina na film „Czarny Młyn”, 07.10.2021r.

Dnia 07.10.2021r. uczniowie klas V – VII naszej szkoły wyjechali do kina Helios w Rzeszowie na film pt. „Czarny Młyn”. Film opowiada o grupie nastolatków, którzy muszą przeciwstawić się obezwładniającej mocy złego Czarnego Młyna. Iwo to niepokorny nastolatek, który nie zawsze potrafi wspierać swoją mamę i młodszą siostrę Nelę. Gdy Iwo był małym chłopcem, jego ojciec zginął w wybuchu w Czarnym Młynie. Od tamtej pory całe miasteczko trzyma się z daleka od „przeklętego miejsca”. Kiedy to niepisane prawo narusza jeden z kolegów chłopca, zaczynają się dziać niemożliwe do wytłumaczenia zjawiska. Bo jak wyjaśnić to, że przedmioty zyskują własne życie, zwierzęta wydają się sterowane, a w lipcu pada śnieg? Dezorientacja sprawia, że relacje grupy przyjaciół zostają wystawione na próbę. Gdy z miasteczka znikają wszyscy dorośli, dzieci wiedzą, że muszą trzymać się razem. Życie Iwa jest jeszcze dodatkowo skomplikowane, ponieważ musi opiekować się swoją niepełnosprawną siostrą Nelą. Tylko wspólne działanie daje im szansę na przywrócenie normalności.
To opowieść o akceptacji i tolerancji, do której bohaterowie muszą dojść własną drogą.
Po seansie filmowym uczniowie w ramach integracji klasowych spędzili czas w McDonald’s i KFC. Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły.