Home » Aktualności » SZKOŁA PAMIĘTA, X. 2021

Archiwum

SZKOŁA PAMIĘTA, X. 2021

W tym roku nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki – „Szkoła Pamięta”. Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia, szczególnie zwrócenie uwagi młodzieży na pielęgnowanie pamięci o bohaterach, a zwłaszcza tych związanych z historią danego miejsca, regionu.

Uczniowie kl. VI zapalili znicze i odmówili krótką modlitwę na grobie E. Zolowskiego – skrzyszowskiego poety. Natomiast przy budynku GCI w Skrzyszowie gdzie umieszczona jest pamiątkowa tablica poety zapali znicz.

Z kolei uczniowie kl. VII na lekcji historii pogłębili swoją wiedzę o Górze Śmierci w Pustkowie miejscu gdzie w czasie II wojny znajdował się niemiecki obóz pracy, zagłady.

Ponadto naszą szkolną tradycją jest wyjście każdego roku w listopadzie na cmentarz, gdzie cała społeczność szkolna uczestniczy we wspólnej modlitwie za zmarłych nauczycieli, pracowników, rodziców i dziadków uczniów oraz poległych w obronie ojczyzny. Planujemy również odwiedzić cmentarz choleryczny w Skrzyszowie, aby zapalić znicz i pomodlić się za tych, którzy tam spoczywają.