Home » Aktualności » „Ślubowania nadszedł czas. Uczniem będzie każdy z nas.” Pasowanie uczniów kl. I. 28.10.2021r.

Archiwum

„Ślubowania nadszedł czas. Uczniem będzie każdy z nas.” Pasowanie uczniów kl. I. 28.10.2021r.

28 października, miała miejsce w naszej szkole wyjątkowa uroczystość – pasowanie na ucznia. To bardzo ważny dzień w życiu pierwszoklasistów, w którym towarzyszyli im rodzice, nauczyciele i starsi koledzy. Dyrektor Andrzej Ziajor serdecznie powitał dzieci z klasy pierwszej, życząc im wielu sukcesów w nauce oraz aby czas spędzony w szkolnej rodzinie był dla nich miły i radosny. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytując wiersze i śpiewając piosenki.

„Panie dyrektorze, drodzy zebrani

Oni są świetnie przygotowani.

Prosimy przyjąć ich

W szeregi uczniów naszej szkoły”

Po tych słowach przewodniczącej samorządu szkolnego rozpoczęła się ceremonia ślubowania. Dzieci z klasy pierwszej złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, że będą dobrymi uczniami i kolegami, będą kochać ojczyznę i dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Po czym dyrektor dużym ołówkiem pasował każdego pierwszaka na ucznia Szkoły Podstawowej im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Skrzyszowie.  Świeżo upieczeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Ten dzień na pewno pozostanie na zawsze w ich pamięci.