Home » Aktualności » Spotkanie z podróżnikiem, 15.11.2021r.

Archiwum

Spotkanie z podróżnikiem, 15.11.2021r.

15 listopada uczniowie klas IV – VIII mieli okazję posłuchać i obejrzeć fotorelację ze „Spotkania z podróżnikiem”. Pan Grzegorz Chachura  z firmy Trzask zaprezentował kraje arabskie – Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie. W krajach Bliskiego Wschodu nowoczesność spotyka się z tradycją i historią, gdzie mamy wyznawców religii islam. Krajobrazy pustyni kontrastują tam z zielonymi oazami, nadmorskimi plażami, nowoczesnymi miastami, sprawiając, że jest to wyjątkowy i niezapomniany świat. Dzięki bogactwu ropy naftowej regiony te w ostatnich dziesięcioleciach przeżywają bardzo szybki rozwój ekonomiczny, stają się też coraz bardziej popularnymi kierunkami turystycznymi. Opowieść była wzbogacona prezentacją multimedialną i rekwizytami przywiezionymi z podróży. Niektórzy przymierzyli tradycyjny strój arabski. W trakcie pokazu poznaliśmy zwyczaje i ciekawostki kultury arabskiej oraz historię państw. To była fascynująca podróż oraz lekcja geografii pełna pasji, która i nam się udzieliła.