Home » Aktualności » „Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze” – Andrzejki w przedszkolu, 29.11.2021

Archiwum

„Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze” – Andrzejki w przedszkolu, 29.11.2021

W poniedziałek 29 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Andrzejki. Przedszkolaki były bardzo ciekawe swojej przyszłości i chciały sprawdzić co ich czeka. Przygotowane rekwizyty, odpowiednia dekoracja, piękne stroje stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały historię i tradycję związane z Andrzejkami. Przedszkolaki poznały znaczenie różnych kwiatów i magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni, i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości, a także jakie czeka ich życie. Wszystkie wróżby przeplatane były tańcami przy muzyce oraz różnymi zabawami. Czy wróżby się spełnią? O tym dopiero się przekonamy, pewne jest tylko to, że wróżby przyniosły dzieciom wiele radości i uśmiechu i po raz kolejny były okazją do wspólnej zabawy.