Home » Aktualności » OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „NASZ ŚWIĘTY MIKOŁAJ”, grudzień 2021

Archiwum

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „NASZ ŚWIĘTY MIKOŁAJ”, grudzień 2021

Organizator ogólnopolskiego konkursu plastycznego, czyli Przedszkole nr 1 w Jędrzejowie zaprosiło inne placówki do przesyłania prac plastycznych na temat „Nasz święty Mikołaj” wykonanych dowolną techniką płaską z uwzględnieniem ciekawych i oryginalnych materiałów. Do konkursu można było zgłosić pracę plastyczną jednego uczestnika.

Celem konkursu było:

Przybliżenie tradycji świąt Bożego Narodzenia

Kształtowanie i rozwijanie zainteresowań artystycznych przedszkolaków

Rozwijanie zainteresowania historią Świętego Mikołaja

Umiejętność przeniesienia swoich doświadczeń na działanie plastyczne

Umiejętność dobrego uchwycenia tematu

Kształtowanie wrażliwości estetycznej, inwencji i wyobraźni twórczej

Integracja środowisk przedszkoli z całej Polski

Przy ocenie prac najwyżej punktowana była:

samodzielność wykonania

kreatywność i pomysłowość pracy

pomysłowość w uchwyceniu tematu

 

W naszej grupie pracę na konkurs wykonała Oliwia Dygdoń wykorzystując różnorodne materiały i prezentując tę dobroduszną postać w zimowej aurze z reniferami pod gwieździstym niebem. Wszystkie prace biorące udział w konkursie, a w tym praca Oliwii wyeksponowana została w budynku Przedszkola nr 1 w Jędrzejowie. Dziękujemy Oliwii za wkład pracy i udział w konkursie.