Home » Aktualności » Gminny konkurs plastyczny “Bo u Dziadków jest najlepiej…”.

Gminny konkurs plastyczny “Bo u Dziadków jest najlepiej…”.

Z okazji zbliżającego się święta Babci i Dziadka Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowie wraz z podległymi filiami zorganizowała konkurs plastyczny “Bo u Dziadków jest najlepiej…”.

Konkurs skierowany był do dzieci/czytelników Bibliotek w Gminie Ostrów, od 3 do 6 roku życia.

Celem konkursu było:

– Budzenie wrażliwości, wdzięczności oraz szacunku wobec Dziadków

– Kształtowanie silnych więzi rodzinnych

– Nadanie należnej rangi świętu Babci i Dziadka

– Rozbudzanie twórczej inwencji i kreatywności uczniów.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było dostarczenie do Gminnej Biblioteki Publicznej w Ostrowie lub do podległej filii bibliotecznej (w Kamionce, Ociece, Skrzyszowie) pracy plastycznej przedstawiającej portret dziadka, babci lub historie, których bohaterami są  dziadkowie.

Dzieci z gminy przygotowały do konkursu łącznie aż 40 prac, z których komisja wyłoniła zwycięzców w dwóch grupach wiekowych.  Dzieci z naszej zerówki skorzystały z okazji , aby poprzez prace plastyczną docenić dziadków, podziękować Im za opiekę. Do konkursu pod kierunkiem wychowawcy Barbary Budzik portrety swoich Dziadziów  przygotowali;

1.Kaja Ożóg

2.Oliwia Dygdoń

3.Emma Fryz

4.Jan Pięta

5.Mieszko Orzech

6. Artur Rokosz

Bardzo miło nam było usłyszeć werdykt jury.

W pierwszej grupie  wiekowej (5-6 lat) wśród nagrodzonych znaleźli się:

Miejsce II – Emma Fryz (Skrzyszów kl. 0)

Wyróżnienia:

Artur Rokosz (Skrzyszów kl. 0)

Oliwia Dygdoń (Skrzyszów kl.0)

Komisja konkursowa pochwaliła kreatywność i zdolności plastyczne dzieci. Gratulujemy.