Home » Aktualności » Szkolny konkurs recytatorski „Brzechwa i Tuwim Dzieciom”, 7.03.2022r.

Archiwum

Szkolny konkurs recytatorski „Brzechwa i Tuwim Dzieciom”, 7.03.2022r.

W poniedziałek, 7 marca, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Skrzyszowie odbył się szkolny konkurs recytatorski ,,Brzechwa i Tuwim Dzieciom”. Celem konkursu było: popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zachęcanie uczniów do występów publicznych. W konkursie wzięło udział 19 uczniów z klas I – III. Po zaprezentowaniu wszystkich utworów komisja, w skład której weszli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, biorąc pod uwagę takie kryteria jak: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretacja utworu, ogólny wyraz artystyczny i kontakt ze słuchaczem, wyłoniła zwycięzców:

Miejsce I – Gabriela Fryz – klasa II

Miejsce II – Aleksandra Majka – klasa I

Miejsce III – Adrian Kuraś – klasa I

Wyróżnienie – Kalina Kolbusz – klasa I

Wyróżnienie – Szymon Przetacznik – klasa III

Wyróżnienie – Milena Żurek – klasa II

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie i nagrody pocieszenia.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy wygranej.