Home » Aktualności » Rekolekcje Wielkopostne 16-19.03.2022r.

Archiwum

Rekolekcje Wielkopostne 16-19.03.2022r.

W dniach 16-19 marca w parafii pw św. Józefa Oblubieńca NMP w Skrzyszowie odbywały się rekolekcje wielkopostne dla uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Skrzyszowie.

Z Wielkim Postem związane są rekolekcje; czas zatrzymania się w gonitwie codziennego życia, poukładania na nowo swojej relacji z Bogiem i ludźmi, dogłębnego zastanowienia się nad swym życiem. Wszyscy potrzebujemy takiego czasu, w którym mamy szansę pozbierać się, uporządkować nieco swój świat, zobaczyć sprawy z pewnego dystansu, nabrać świeżości w wierze i modlitwie.

Nauki dla uczniów głosił ks. Mariusz Węgrzyn wikariusz z parafii Ocieka. W tych dniach uczniowie uczestniczyli w naukach:

w środę o godz. 9:00 nauka rekolekcyjna dla kl. I- IV

o godz. 10:00 nauka rekolekcyjna dla kl. V – VIII

w czwartek o godz. 9:00 nauka rekolekcyjna dla kl. I- IV

o godz. 10:00 nauka rekolekcyjna dla kl. V – VIII

w piątek o godz. 9:00 droga krzyżowa dla młodzieży i nabożeństwo pokutne dla kl. I – VIII

w sobotę o godz. 11:00 Msza św. odpustowa z kazaniem dla dzieci i młodzieży ku czci św. Józefa której przewodniczył ks. dziekan Roman Woźny, z udziałem naszego pocztu sztandarowego.

Tak naprawdę to nigdy nie wiadomo, co pozostanie w sercu młodego człowieka po rekolekcjach. Na ile to zasiane w czasie rekolekcji Słowo Boże zaowocuje? Czy nie zmarnowaliśmy tej szansy i tego daru, którym Bóg nas obdarzył?