Home » Aktualności » Przedszkolaki w Pijalni Czekolady, 26.04.2022r.

Archiwum

Przedszkolaki w Pijalni Czekolady, 26.04.2022r.

W dniu 26 kwietnia grupa naszych przedszkolaków wybrała się na wycieczkę do największej Pijalni Czekolady, która mieści się w Korczynie. Na miejscu dzieci czekało wiele atrakcji. Mogły zobaczyć „od kuchni” jak robiona jest czekolada, jakie są jej rodzaje i jakie są kolorowe dodatki, które sprawiają, iż te zwykłe tabliczki stają się małymi, słodkimi dziełami sztuki. Przedszkolaki miały szansę spróbować każdego rodzaju czekolady z różnymi dodatkami i wybierały swój ulubiony smak. Wspaniałą atrakcją dla nich była również możliwość wykonania własnej czekolady i ozdobienia jej kolorowymi posypkami według swojego wyobrażenia. Oprócz czekolady każde dziecko otrzymało lizaka z białej czekolady własnoręcznie ozdobionego. Podczas pobytu w Pijalni przedszkolaki oglądnęły film, z którego dowiedziały się jak powstaje czekolada od małego ziarenka kakao poprzez cały proces produkcji, aż do gotowego produktu. Ponadto nasi milusińscy mieli okazję zobaczyć jedyne w Polsce trzymetrowe drzewo kakaowca, prawdziwe ziarna kakao pochodzące z różnych stron świata, zabytkowe maszyny do produkcji tego słodkiego deseru, a także niesamowitą fontannę z czekolady. Ostatnią atrakcją była możliwość zrobienia sobie wspólnego zdjęcia w fotobudce w kształcie robota. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z tej słodkiej wycieczki, która przyniosła im wiele nowych informacji, a także ogrom radości, gdyż jak wiadomo czekolada jest jednym z ulubionych słodyczy każdego dziecka.