Home » Aktualności » 231 rocznica uchwalenia Konstytucji, akademia 4.05.2022r.

231 rocznica uchwalenia Konstytucji, akademia 4.05.2022r.

4 maja cała nasza społeczność szkolna włączyła się w obchody świąt majowych. Na początku akademii uczniowie z kl. II w barwach narodowych odtańczyli poloneza. Uczniowie klas starszych pod kierunkiem: A. Książek- Pięta i M. Ziobrowskiej przygotowali przedstawienie przybliżające nam okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 roku. Przypomnieli jak ważnym była ona dokumentem dla nas Polaków oraz jakie zmiany wnosiła, które miały na celu naprawę Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Podczas tego apelu uczniowie nawiązali także do dnia 2 maja, kiedy to obchodzimy Święto Flagi Rzeczypospolitej. Flaga – obok godła jest naszym najwyższym symbolem narodowym. Symbolem wolnego i niepodległego państwa. Zostały przypomniane wszystkim jakże ważne wydarzenia z historii naszego kraju, które powinniśmy znać. To krótkie spotkanie zachęciło zapewne wszystkich do chwili refleksji nad tak ważnymi sprawami dla każdego Polaka. Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości. Pamiętajcie o tym.