Home » Aktualności » Pasowanie na czytelnika pierwszoklasistów, 12.05.2022r.

Archiwum

Pasowanie na czytelnika pierwszoklasistów, 12.05.2022r.

Dnia 12 maja, w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Głównym celem tej uroczystości było zachęcenie najmłodszych do czytania książek, rozwijania wśród nich umiejętności czytania, a także pokazania im czego można dowiedzieć się podczas czytania książek. Uczniowie klas starszych pod kierunkiem Beaty Bobulskiej- Przysieckiej i Ewy Feret, przygotowali przedstawienie pt. „O złym czarodzieju Pim – Pom”, w którym to zachęcili pierwszaków do wypożyczania książek i oczywiście czytania.
Uczniom klasy I pamiątkowe dyplomy wręczył dyrektor Andrzej Ziajor, a B. Bobulska- Przysiecka symboliczną zakładkę z napisem „proszę nie przeszkadzać, czytam książkę”, zachęcając w ten sposób najmłodszych do wypożyczania i czytania.