Home » Program LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI » Szkoła uczestniczy w Programie Laboratoria Przyszłości – informacje.

Archiwum

Szkoła uczestniczy w Programie Laboratoria Przyszłości – informacje.

Nasza szkoła uczestniczy w  Programie „Laboratoria Przyszłości”, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach Programu szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe w kwocie 30.000 zł na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży, wyposażenia potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym, tj.:

bezprzewodowe centrum pogodowe, suwmiarka mała, zwierciadło kuliste, wklęsłe i wypukłe, wiertła do drewna, lutownica (stacja lutownicza), pasta lutownicza, drut lutowniczy, odsysacz cyny, długopis 3D + filament – zestaw 10 kolorów, mikrokontroler, aparat cyfrowy z akcesoriami, drukarka 3D z 5-letnim programem wsparcia + filament w 13 kolorach, akumulatorowa wiertarko – wkrętarka z akcesoriami + bity, bezprzewodowy pistolet do klejenia na gorąco z akcesoriami + wkłady, kątownik, taśma miernicza, wypalarka do drewna z akcesoriami, blender z pojemnikiem, deski do krojenia, deska do prasowania, laminator biurowy + folia, gogle przeciwodpryskowe, maszyna do szycia + igły, schematy działania „Maszyny wokół nas”, miernik uniwersalny, mikser, opiekacz, robot wielofunkcyjny, szydełka, wagi elektroniczne kieszonkowe, waga kuchenna,  zasilacz demonstracyjny, zestawy konstrukcyjne, zestaw noży, żelazko, zestaw mikrofonowy bezprzewodowy, mikrofon, stabilizator, zestaw studyjny.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.