Home » Aktualności » Przedszkolaki z wizytą w OSP w Skrzyszowie, 01.06.2022r.

Archiwum

Przedszkolaki z wizytą w OSP w Skrzyszowie, 01.06.2022r.

Dnia 1 czerwca, dzieci z przedszkola oraz klasy „0” udały się z wizytą do OSP w Skrzyszowie. Celem spotkania było zapoznanie przedszkolaków ze specyfiką pracy strażaków i miejscem ich pracy, samochodem pożarniczym oraz sprzętem będącym na jego wyposażeniu. Dzieci poznały również sposób powiadamiania strażaków o zdarzeniu, w którym ktoś oczekuje na ich pomoc. Strażacy podczas wizyty przypomnieli dzieciom  niezwykle ważne numery alarmowe: numer do Straży Pożarnej – 998 oraz numer alarmowy 112.To była bardzo ciekawa oraz ważna lekcja, która umożliwiła bliższe poznanie bardzo istotnej, ale jakże niebezpiecznej pracy strażaka.  Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał od strażaków słodki upominek. Dziękujemy panu prezesowi Damianowi Wiącek za umożliwienie nam tej wizyty w remizie strażackiej oraz ciekawą opowieść o pracy strażaków.