Home » Aktualności » Talent na 5, 01.06.2022r.

Archiwum

Talent na 5, 01.06.2022r.

Nie istnieje wielki talent bez wielkiej siły woli

Honore de Balzac

1 czerwca, a więc w Dzień Dziecka w naszej szkole odbył się konkurs Talent na 5, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów, a także popularyzacja działań artystycznych oraz propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Tego dnia każdy uczestnik miał swoje 5 minut sławy. Konkurs podzielony był na 3 kategorie: piosenka, taniec i gra na instrumencie. W pierwszej kategorii wystąpiły 3 solistki, które zaprezentowały wspaniałe utwory o różnej tematyce. Pierwsza piosenka pt. Modelka w wykonaniu Elizy Szerszeń opowiadała o wielkim marzeniu zostania gwiazdą. Następny utwór pt. Dziwny jest ten świat zaprezentowany przez Magdę Bachórz to utwór kultowy, który stał się manifestem i hymnem młodych ludzi lat 60 i aktualny jest aż do dziś. Natomiast Martyna Bieszcz zaprezentowała piosenkę pt. Taki kraj – hymn opozycji z czasów PRL – u. W drugiej kategorii taniec wystąpiły dwa zespoły:  dziewczynki z klasy 4 zaprezentowały własny układ taneczny , natomiast uczennice z klasy 5 pokazały część układu tanecznego który ćwiczyły pod okiem trenera podczas zajęć z zespołem mażoretkowym Anturja. W ostatniej kategorii wystąpił Krzysztof Mosior, który zaprezentował swoje umiejętności gry na klarnecie i Jakub Rokosz pokazując szkolnej publiczności jak gra się na perkusji. Mimo towarzyszącej tremy, wszyscy spisali się świetnie wykazując się przed publicznością nieprzeciętnym talentem. Po burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzców: I miejsce zdobył duet taneczny Anna Mosior i Oliwia Różańska z kl. V, II miejsce Eliza Szerszeń z kl. IV i III miejsce Martyna Bieszcz z kl. VIII. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.