Home » Aktualności » Zasady bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku, zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa w sieci – spotkanie uczniów z policjantami, 06.06.2022r.

Archiwum

Zasady bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku, zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa w sieci – spotkanie uczniów z policjantami, 06.06.2022r.

Dnia 6 czerwca 2022r. odbyło się spotkanie z policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Ropczycach: aspirantem Lesławem Gomułą i Pawłem Kozubem, którzy to przypomnieli dzieciom z przedszkola i kl. „0” oraz uczniom kl. I – VIII zasady bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku, zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwa w sieci. Okres wakacji to czas wielu wakacyjnych przygód, okres beztroski i odpoczynku od szkoły, jednakże musimy pamiętać o bezpieczeństwie swoim i osób, które z nami wypoczywają. Przypomniane zostały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, podczas jazdy na rowerze, hulajnogach, przy akwenach wodnych, na placach zabaw oraz jak należy zachować się w stosunku do osób nam nieznajomych. Policjanci zwrócili także szczególną uwagę uczniom na odpowiedzialne i bezpieczne korzystanie z Internetu, zawieranie nowych znajomości w sieci oraz udostępnianie swoich danych. Zostały przypomniane także uczniom zasady wzywania służb ratunkowych. Pan policjant podkreślił, że najlepszym sposobem na bezpieczne wakacje jest zachowanie zdrowego rozsądku. Wszystkim życzył wspaniałych wakacji, wielu niezapomnianych chwil i bezpiecznego powrotu we wrześniu w szkolne mury.