Home » Aktualności » Uczniowie kl. I – III na spektaklu pt. „Nicola Tesla, Thomas Edison, Guglielmo Marconi: czyli wyjątkowa opowieść o najważniejszych wynalazkach”, 7.06.2022r.

Archiwum

Uczniowie kl. I – III na spektaklu pt. „Nicola Tesla, Thomas Edison, Guglielmo Marconi: czyli wyjątkowa opowieść o najważniejszych wynalazkach”, 7.06.2022r.

W dniu 7 czerwca klasy  I-III pojechały do Domu Kultury MORS w Dębicy na spektakl pt.” Nicola Tesla, Thomas Edison, Guglielmo Marconi: czyli wyjątkowa opowieść o najważniejszych wynalazkach”. Uczniowie w ciekawy sposób zdobyli wiedzę o historii takich wynalazków jak: żarówka, radio i telewizja. Poznali  kulisy dotąd nierozstrzygniętego sporu pomiędzy twórcami patentów na te wynalazki. Przedstawienie zawierało momenty dialogu z publicznością i niektórzy z naszych uczniów mieli okazję wypowiedzieć się do mikrofonu, a nawet wystąpić na scenie. Spektakl dostarczył dzieciom wiele pozytywnych wrażeń.