Home » Aktualności » XIV Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Zawadzie, 07.06.2022r.

XIV Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Zawadzie, 07.06.2022r.

Dnia 7 czerwca, uczniowie z kl. VIII uczestniczyli w XIV Zjeździe Szkolnych Kół Caritas z diecezji tarnowskiej w Sanktuarium Matki Bożej Zawadzkiej, pod opieką ks. S. Kurcapa i B. Marciniec. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią w tym roku odbyło się spotkanie wolontariuszy szkolnych kół caritas. Swoje spotkanie zgromadzeni rozpoczęli od uroczystej mszy św., w której udział wzięło ponad 800 wolontariuszy. To spotkanie miało szczególny charakter, ponieważ tegoroczny zjazd był poświęcony sytuacji jaka ma miejsce za naszą wschodnią granicą. Uczniowie przygotowali plakaty obrazujące jak szkolne koła pomagały Ukrainie. Ponadto zjazd był okazją do wspólnej modlitwy, podziękowaniem za to, co przez miniony rok udało się zrobić, ale i czasem integracji, którym towarzyszyła wspólna agapa, gry zabawy z wodzirejem.