Home » Aktualności » WYCIECZKA DZIECI Z PRZEDSZKOLA DO PARKU HISTORYCZNEGO W BLIŹNIE, 8.06.2022r.

Archiwum

WYCIECZKA DZIECI Z PRZEDSZKOLA DO PARKU HISTORYCZNEGO W BLIŹNIE, 8.06.2022r.

Dnia 8 czerwca dzieci z przedszkola odwiedziły Park Historyczny w Bliźnie, który nawiązuje do wydarzeń z II wojny światowej oraz powstał dokładnie w terenie autentycznej lokalizacji niemieckiego poligonu broni rakietowej V1 i V2. Przedszkolaki już od samego wejścia podziwiały znajdującą  się w centrum parku oryginalnej wielkości makietę rakiety V2. Mierzy ona aż 14 m wysokości i stanowi swego rodzaju symbol Parku.  Następnie dzieci udały się do baraku obozowego, w którym znajdują się gabloty z pamiątkami po więźniach pracujących przy produkcji rakiety V2, zdjęcia oraz repliki łóżek obozowych. Największą atrakcją dla przedszkolaków okazał się samolot „Antek”,  do którego mogli wejść i zobaczyć jak wygląda od środka. Ostatnim punktem wycieczki był spacer po pobliskim lesie.