Home » Aktualności » Wyjazd do Urzędu Gminy uczniów kl. VIII, 10.06.2022r.

Wyjazd do Urzędu Gminy uczniów kl. VIII, 10.06.2022r.

10 czerwca, uczniowie klasy VIII udali się do Urzędu Gminy w Ostrowie w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie młodzieży z funkcjonowaniem i pracą urzędu. Pani sekretarz Agnieszka Sochacka przybliżyła uczniom zadania Pana wójta Grzegorza Ożoga i jego zastępcy. Opowiedziała o zasadach powoływania radnych i o roli jaką pełni Rada Gminy w Ostrowie. Poznali jakie referety działają w urzędzie oraz dowiedzieli się jakie mogą załatwić sprawy, a także do kogo i w jakich sprawach mogą zwrócić się o pomoc. Zobaczyli jak wygląda praca np. w referacie urzędu stanu cywilnego, w GOPS oraz jak wygląda i funkcjonuje sekretariat naszego urzędu. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat funkcjonowania Urzędu Gminy i pracy urzędników, za co bardzo dziękujemy pani sekretarz Agnieszce Sochackiej.