Home » Aktualności » Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie uczniów kl. 8, 24.06.2022r.

Archiwum

Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie uczniów kl. 8, 24.06.2022r.

W piątek 24 czerwca 2022r., pożegnaliśmy kolejny pracowity rok szkolny 2021/2022. Ostatni dzień roku szkolnego uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi Zespołu Szkolno – Przedszkolnego rozpoczęli od uroczystej mszy św. celebrowanej przez ks. Stanisława Kurcapa. W tej uroczystości brał udział również Wójt Gminy Ostrów – Grzegorz Ożóg. Wszystkich zgromadzonych przywitał dyrektor Andrzej Ziajor, który to podsumował rok szkolny 2021/2022. Podkreślił, że ten rok był trudny, ponieważ przez część roku szkolnego zajęcia odbywały się w formie zdalnej i wszyscy musieliśmy kolejny raz wrócić do zdobywania wiadomości i umiejętności na odległość. Najlepsi, najpilniejsi, najzdolniejsi zostali nagrodzeni. Wyróżnieni zostali także rodzice, którzy swoim zaangażowaniem wspierali działania szkoły.
Dzień wcześniej 23 czerwca uroczyście pożegnani zostali uczniowie kl. VIII. Zwracając się do absolwentów dyrektor Andrzej Ziajor mówił, że teraz zamyka się w Waszym życiu pewien etap. Przed Wami nowe wyzwania, jednakże nie zapominajcie, że to w tej szkole zdobywaliście wiedzę i to tu kształtowaliście swoją osobowość, swój charakter. Szukając wzorów do naśladowania nie zapominajcie o patronie szkoły bł. ks. Jerzym Popiełuszce z nim na pewno będzie Wam łatwiej realizować wszystkie plany, podejmować wyzwania oraz stawiać czoła trudnościom: Ks. Jerzy mówił: „Życia nie da się oszukać, jak nie da się oszukać ziemi. Jeżeli wrzuci się w nią plewy, to zbierze się chwasty, a gdy wrzuci się ziarno prawdy, miłości, poszanowania ludzkiej godności, to zbierze się plon i to plon obfity”. Mam głęboką wiarę, że z tego ziarna wyrośnie dobry plon na pociechę rodzicom, naszej społeczności lokalnej i dla naszej Ojczyzny.
Następnie słów kilka do swoich wychowanków skierowała M. Sokołowska – Andreasik. Przywołując im słowa Wiktora Hugo „Życie składa się z przywitań i pożegnań”. Te pierwsze są radosne i zapowiadają coś nowego, pożegnania uświadamiają nam, że coś kończy. Nigdy nie traćcie nadziei ani wiary we własne siły i w możliwości drugiego człowieka. Pamiętajcie, że oprócz nabytej wiedzy o wartości człowieka decyduje to, co w sercu. Idźcie przez całe życie z takim samym zapałem i entuzjazmem, jaki czujecie dziś. Podsycajcie waszą młodzieńczą świeżość i ciekawość świata, którą tak łatwo zatracić w codziennym życiu. Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia.
Uczniowie kl. VII wraz z wychowawcą B. Zimierowcz żegnając starszych kolegów posłużyli się mottem: „Najważniejsze, gdy dociera się do końca jednej drogi, to dostrzec początek następnej”, w ten sposób chcieli im przekazać, że powinni pamiętać o wspólnie spędzonych latach, a jednocześnie odważnie kroczyć w przyszłość. W krótkiej humorystycznej akademii pożegnali ósmoklasistów, życząc im dużo sukcesów.
Życząc wszystkim przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku dyrektor Andrzej Ziajor złożył wszystkim podziękowania za całoroczną współpracę, życząc by okres wakacji był czasem odpoczynku i radości.