Home » Aktualności » XI Rowerowy Rajd Ludzi Pracy, 24.09.2022r.

Archiwum

XI Rowerowy Rajd Ludzi Pracy, 24.09.2022r.

Wszystkim nam jest wiadome, że ks. Popiełuszko był związany ze środowiskiem ludzi pracy. Swoje homilie, które głosił dla tych ludzi opierał na czterech zasadniczych fundamentach: prawdzie, wolności, sprawiedliwości i solidarności. Według Niego były to podstawowe wartości nie tylko życia chrześcijańskiego, ale również i społecznego. Nie dał się zastraszyć reżimowi, bronił robotników i ich praw, był z nimi, modlił się i wlewał w ich serca nadzieję. Można by rzec, że podobnie jest i dziś, kiedy wokół patrona skrzyszowskiej szkoły gromadzą się ludzie z różnych zawodów i środowisk, aby nie tylko radośnie spędzić czas, ale też łączyć się we wspólnoty, wymieniać poglądy i podejmować działania dla dobra wspólnego.
24 września, odbył się XI Rowerowy Rajd Ludzi Pracy zorganizowany przez dyrektora Andrzeja Ziajora.

To już po raz jedenasty patron tej placówki zgromadził w tym miejscu kilkadziesiąt ludzi z różnych miejscowości, pełniących różne funkcje. Dla ks. Jerzego środowisko ludzi pracy było miejscem, gdzie pomagał najwięcej w szczególny sposób niosąc Boga tym którzy byli najbardziej uciśnieni przez system. Tradycyjnie wszyscy uczestnicy spotkali się na korytarzu w szkole przed tablicą pamiątkową Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie po powitaniu oraz krótkim wprowadzeniu przez dyrektora Andrzeja Ziajora, ksiądz proboszcz poprowadził wspólną modlitwę i po błogosławieństwie delegacja w składzie: dyrektor szkoły, wójt Grzegorz Ożóg, sołtys wsi Andrzej Budzik i ks. proboszcz Stanisław Kurcap złożyła okolicznościową wiązankę kwiatów przed tablicą pamiątkową patrona. Przedstawiciele Rajdowiczów zapalili znicze przed tablicą pamiątkową poświęconą miejscowemu poecie Edwardowi Zolowskiemu przy budynku Wiejskiego Domu Kultury jego imienia. Trasa XI rajdu w tym roku wiodła przez następujące miejscowości gminy Ostrów i Sędziszów Młp.: Skrzyszów – Ostrów – Kozodrza – Borek Mały – Boreczek- Cierpisz – Kamionka – Cyziówka – Kamionka Zalew- Zdżary – Ostrów – Skrzyszów.

W tym roku pogoda wyjątkowo dopisała i rajdowicze mogli podziwiać nie tylko zabytkowe motocykle w Ośrodku Cyziówka, ale także przyrodę i krajobrazy pięknej polskiej jesieni. Również w Ośrodku Cyziówka wszyscy mogli odpocząć, posilić się tradycyjnie już pomidorową i zregenerować swoje siły. Ostatni odcinek jaki został do pokonania to Kamionka – Zalew – Zdżary – Ostrów do Skrzyszowa.
W czasie rajdu rowerzystom towarzyszył samochód techniczny z salonu rowerowego A. Bieszczad z Ropczyc, a także fotoreporter Mateusz Surman oraz gminny samochód patrolowy. Nad bezpieczeństwem czuwali członkowie PKTR Leliwa i RTR na czele z prezesami Marianem Wołowiec i Tomaszem Nalepą.
Po przejechaniu 40 km wszyscy uczestnicy spotkali się w Rajskim Ogrodzie, dzięki uprzejmości właściciela Tadeusza Lecha. Tam również do całej grupy dołączyli zastępca wójta Jacek Róg i radni Andrzej Budzik i Grzegorz Guzek. Swoje umiejętności teraz rajdowicze sprawdzali w następujących konkurencjach:
Turniej Strzelecki z Broni Pneumatycznej o Puchar Wójta Gminy Ostrów:
I miejsce – Janusz Tęczar,
II miejsce – Katarzyna Kosińska,
III miejsce – Beata Florczak.
Statuetkę w kategorii specjalnej Nagroda Dyrektora CKiB Gminy Ostrów zdobyła Monika Luque – Kurcz.
Kolejnymi rozegranymi turniejami były:
Turniej sportowy „Dart” o Puchar Z-cy Wójta Gminy Ostrów:
I miejsce – Iwona Mądro,
II miejsce – Monika Luque – Kurcz,
III miejsce – Marta Ziobrowska,
a statuetkę w kategorii specjalnej Nagroda Radnego wsi Skrzyszów zdobył Piotr Jakóbek.
Turniej Łuczniczy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Skrzyszowie:
I miejsce – Katarzyna Kosińska,
II miejsce – Robert Pociask,
III miejsce – Grzegorz Ożóg
i statuetkę w kategorii specjalnej Nagroda Sołtysa wsi zdobył Kazimierz Kłak.
Na koniec dużo zabawy dostarczyły konkurencje: „rzut beretem na odległość” i „dmuchanie w balonik”, w pierwszej miejsce I i statuetkę wywalczyła Monika Kubik, II miejsce Kazimierz Kłak, a III miejsce Tomasz Trojan. Natomiast w drugiej kategorii I miejsce i statuetka przypadła Kacprowi Machnica, II miejsce Jackowi Baryła i III miejsce Januszowi Tęczar.
Po zakończonych turniejach zwycięzcom zostały wręczone puchary, dyplomy, statuetki i medale. Po całodniowych zmaganiach sportowych w świetnych humorach rajdowicze sobotni wieczór spędzili na rozmowach i zabawie przy muzyce, smakując przygotowanych potraw przez ku pracowników kuchni naszej szkoły.
To już jedenasty raz spotkali się miłośnicy jednośladów na wspólnej rowerowej wyprawie, którą organizuje dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Skrzyszowie – Andrzej Ziajor. Zapewne, to że tak wiele osób jest zainteresowanych udziałem w tym przedsięwzięciu, tworzy niesamowitą atmosferę tych spotkań, to w pewien sposób zasługa ks. Jerzego, który potrafił stworzyć wokół siebie duchową przestrzeń dla innych, aby mogli działać i swoje umiejętności wykorzystywać dla rozwoju lokalnej społeczności. Wszystkim uczestnikom rajdu dziękujemy i serdecznie zapraszamy za rok na kolejny Rajd Rowerowy Ludzi Pracy.
Tegoroczny rajd wsparli: Wójt Gminy Ostrów, CKiB Gminy Ostrów, sołtys sołectwa Skrzyszów, Przeworskie Koło Turystyki Rowerowej „Leliwa”, Rzeszowskie Towarzystwo Rowerowe, Jednostka Strzelecka 2051 im. mjr Władysława Rudolfa – Wilka Sędziszów Młp., Salon Rowerowy Adam Bieszczad Ropczyce oraz Akademia Rozwoju i Bezpieczeństwa Prestige, a także Andrzej Barszcz z sieci sklepów „Jubilatka” z Dębicy, Piekarnia „Ciszek” z Dębicy, Bark „Kaktus” z Dębicy oraz Zakład Mięsny „Nowy Maxpol” z Brzeźnicy.