Home » Aktualności » Filharmonia w szkole, 2022/2023, 18.10.2022r. rozpoczęcie audycji

Archiwum

Filharmonia w szkole, 2022/2023, 18.10.2022r. rozpoczęcie audycji

18 października rozpoczęły się w naszej szkole cykliczne comiesięczne audycje muzyczne dla dzieci z przedszkola, oddziału przedszkolnego oraz kl. I- VIII, prowadzone przez muzyków z Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

W tym miesiącu uczniowie dowiedzieli się co to jest słuchowisko? Czy YouTube był od zawsze? Październikowa audycja zabrała nas do świata bajek, gdzie muzyka pełni tak samo ważną rolę jak słowo. Dowiedzieliśmy się jak powstają takie słuchowiska, a także posłuchaliśmy najciekawszych piosenek z najstarszych polskich bajek muzycznych, ale też i z tych współczesnych. Muzyka łączy przecież pokolenia i pozwala w cudowny sposób tworzyć własny obraz świata. Dzięki temu najmłodsi mogą rozwijać swoją wyobraźnię, wzbogacić słownictwo, uczą się skupienia, ale i kreatywności – „Bajki – Grajki”.

 

Na każdy miesiąc roku szkolnego dobrany został odpowiedni repertuar:

w listopadzie, „Ojczyzno ma, tyle razy we krwi skąpana”

w grudniu, „Hej kolęda kolęda ”

w styczniu, „W rytmie karnawału”

w lutym „ „Najpiękniejsze piosenki o miłości” ”

w marcu, „Historia trzech mistrzów – czyli słów kilka o klasykach wiedeńskich” ,

w kwietniu, „Ludowo – folkowo”,

w maju, „Prostym językiem o muzyce współczesnej”.

I tak już kolejny rok została rozpoczęta nasza szkolna przygoda z muzyką, która będzie nam towarzyszyć, aż do maja.