Home » Aktualności » Rekrutacja do Zespołu Pieśni i Tańca WRZOS 2022. SERDECZNIE ZACHĘCAMY!

Rekrutacja do Zespołu Pieśni i Tańca WRZOS 2022. SERDECZNIE ZACHĘCAMY!

Zachęcamy dzieci z klas od I do IV do udziału w zajęciach  Zespołu Pieśni i Tańca „WRZOS”, które odbywają się w czwartki w godz. 17.00-18.30 na sali wielofunkcyjnej w Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Ostrów w Kamionce.

W ramach zajęć:

– ćwiczenia z rytmiki,

– naukę tańców integracyjnych, ludowych, narodowych,

– naukę piosenek ludowych oraz pieśni patriotycznych,

– przygotowanie baletowe do nauki tańców,

W 2023 roku planuje się wyjazdy z występami poza teren naszej Gminy oraz udział w przeglądach i konkursach tańca ludowego między innymi:

– Powiatowy Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Taneczne Figle” w Ropczycach.

– XV Podkarpacki Jarmark Ludowy „Roztańczony Chorzelów” w Chorzelowie.

Grupa, która obecnie ćwiczy, uczęszcza na zajęcia od lutego bieżącego roku. Dzieci już wystąpiły na 3 festynach na terenie naszej Gminy w Ostrowie i Ociece. W tym roku rozpoczyna się nowy program. Powtarzane są wszystkie ćwiczenia, dzieci będą się uczyć polskiego tańca narodowego Krakowiaka  oraz nowych tańców i piosenek rzeszowskich.

Zapisy prowadzone są poprzez złożenie pisemnego zgłoszenia na adres e-mail: sekretariat.kamionka@ostrow.gmina.pl lub osobiście w sekretariacie CKiB.

Dla rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia jest udostępniona poczekalnia z dostępem do Internetu w zasięgu Wi-Fi.

Zajęcia adresowane są dla dzieci z Gminy Ostrów oraz dzieci uczęszczających do placówek oświatowych naszej Gminy.