Home » Aktualności » „Szkoła Pamięta” X 2022

Archiwum

„Szkoła Pamięta” X 2022

W tym roku nasza szkoła po raz trzeci wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej – #SzkołaPamięta . Celem tej inicjatywy jest zorganizowanie działań upamiętniających ważne postacie oraz wydarzenia. Szczególnie zwrócenie uwagi młodzieży na pielęgnowanie pamięci o bohaterach, a zwłaszcza tych związanych z historią danego miejsca, regionu.

Uczniowie kl. V i VI zapalili znicze i odmówili krótką modlitwę na grobie E. Zolowskiego – skrzyszowskiego poety. Natomiast przy budynku GCI w Skrzyszowie gdzie umieszczona jest pamiątkowa tablica poety zapali znicz.

Z kolei uczniowie kl. VII na lekcji historii pogłębili swoją wiedzę o Górze Śmierci w Pustkowie słuchając relacji byłych więźniów w miejscu gdzie w czasie II wojny znajdował się niemiecki obóz pracy oraz o cmentarzu cholerycznym, który znajduję się w skrzyszowskim lesie.

Ponadto naszą szkolną tradycją jest wyjście każdego roku w listopadzie na cmentarz, gdzie cała społeczność szkolna uczestniczy we wspólnej modlitwie za zmarłych nauczycieli, pracowników, rodziców oraz poległych w obronie ojczyzny.