Home » Aktualności » Pasowanie uczniów klasy I, 28.10.2022r.

Pasowanie uczniów klasy I, 28.10.2022r.

Dnia 28 października dzieci z klasy I zostały uroczyście przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli rodzice pierwszoklasistów. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość ta miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego, a następnie głos zabrał dyrektor Andrzej Ziajor, który przywitał zebranych rodziców, nauczycieli i uczniów. Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni Aliny Zawiszy. Z wielkim zaangażowaniem recytowali i śpiewali piosenki. Udowodnili, że zasłużyli na przyjęcie ich do grona uczniów. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy z niecierpliwością czekali było ślubowanie oraz pasowanie. Klasa I złożyła uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając być dobrymi i pilnymi uczniami. Po ślubowaniu dyrektor Andrzej Ziajor dokonał aktu pasowania na ucznia, dotykając dużym ołówkiem ramienia każdego pierwszoklasisty. Uczniom klasy I zostały wręczone dyplomy oraz prezenty ufundowane przez rodziców. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem uczniów klasy I ich rodziców oraz nauczycieli.